E1 Gokart Poznań – z pasji do F1

Typowanie wyników F1 to ogólnie fajna zabawa, ale staje się fajniejsza, gdy dodatkowo dostajemy darmowe przejazdy na gokartach, a te daje E1Gokart Gokarty Poznań – a przynajmniej tak było w 2021 roku Nie było zatem wyjścia i trzeba było wybrać się do Poznania! Zapraszam zatem na wycieczkę!

Poznań to szczególne miejsce na motoryzacyjnej mapie Polski. Przez wiele lat jedyne w naszym kraju miasto mogące poszczycić się prawdziwym torem wyścigowym przyciągało wszelkiej maści pasjonatów szybkiej jazdy „po czarnym”. Osobiście uwielbiam tak duże, jak i małe 4 kółka, a ponieważ na Torze Poznań już byłem (ah co to była za wyprawa, autem z klatką i szybami z poliwęglanu na kołach – mina pani, której podawałem kartę na bramce A2 przez przesuwane małe okienko: bezcenna), trzeba było sprawdzić co Poznań ma do zaoferowania pasjonatom może nieco wolniejszej, ale nadal dostarczającej sporo adrenaliny jazdy.

Wycieczka do Poznania miała charakter rodzinny, więc postawiłem na rozrywkę w postaci jazdy taxi z dziećmi – skróty z takich przejazdów możecie obejrzeć na video w dolnej części wpisu. Lubię jazdę taxi, bo wózki te mają sporo mocy, choć ze względu na wagę i rozmiary wymagają sporej precyzji.

Tor w rzeczywistości jest mniejszy niż wydawał mi się na zdjęciach i to chyba jest jego największa wada. Ale pisząc „wada” mam na myśli już mierzenie do kartingowej doskonałości, gdyż wszystko inne jest naprawdę na wysokim poziomie (który ogólnie trzyma marka E1, o czym możecie przekonać się w innych wpisach). Dwa piętra w hali + kawałek na zewnątrz sprawiają, że trasa jest naprawdę bardzo fajna. Szkoda, że nie jest właśnie ciut dłuższa bo byłoby już naprawdę blisko ideału pod tym względem.

Wózki spalinowe, standardowy wózek zdawał mi się trochę klekotać (ale przejechałem takim tylko jeden bieg, więc może miałem pecha), ale taxi była super! (zobaczcie film). Ceny? W 2021 roku było to 50 za standard, 60 za taxi, a do tego karnety. W 2024 jest o 10 złotych drożej – czyli nadal duuuuuużo taniej niż w Warszawie, gdzie niestety karting jest koszmarnie drogi. Do tego poczekalnia, a na zewnątrz parasole. Dla mnie? Mocne 8/10.